تبلیغات
سلحشوران آبی پوش - اگر جاى رسولى نژاد بودم فتح الله زاده را روى چشمم مى گذاشتم
ورزشی ، فرهنگی ، سیاسی

اگر جاى رسولى نژاد بودم فتح الله زاده را روى چشمم مى گذاشتم

تاریخ:دوشنبه 8 خرداد 1391-08:31 ق.ظ

فتح الله زاده: خیلى زشت است پدرخانواده، فرزندش را دزد خطاب كند
على  فتح الله زاده در برنامه ورزش از نگاه ۲ حاضر شد و به سوالات مجرى این برنامه پاسخ داد. متن صحبت هاى مدیرعامل باشگاه استقلال را در زیر مى خوانید.
• شما به خودتان لقب مدیرعامل موفق مى دهید یا ناموفق؟
- من فكر مى كنم جواب این سوال را خود شما باید بدهید. تیمى كه قهرمان جام حذفى ایران شده و در جام دیگر مقام سوم را بدست آورده موفق بوده یا نه؟
• اما قبول دارید در جام حذفى تیم هایى بازى مى كنند كه زیاد در سطح بالا نیستند.
- چرا شما آن سوى قضیه را نگاه نمى كنید،  تیم هاى مثل تراكتورسازى و سپاهان مقابل همین تیم هاى سطح پائین حذف شدند. جام حذفى اهمیت خیلى زیادى دارد. بعد از قهرمانى در لیگ معتبرترین رویداد قهرمانى در جام حذفى است.
• ۲ موضوع مهم به عنوان انتقاد از شما مطرح مى شود، اول اینكه با جدایى فرهاد مجیدى موافقت كردید، چرا؟
- شما مى توانید حتما تایید كنید كه با بودن مجیدى ما موفق مى شدیم؟ فرهاد مجیدى در ۷ بازى استقلال موفق به گلزنى نشد و هنگامى كه به قطر هم رفت در ابتدا همین شرایط داشت. او بازیكن بزرگى است اما با رفتن او به لحاظ گلزنى كم نیاوردیم. متاسفانه خط هافبك ما از كار افتاد نه خط حمله استقلال. من اعتقاد دارم خط هافبك تیم ملى ایران هم با مصدومیت جبارى، حیدرى و تیموریان از كار افتاد. حال شما به این ۳ نفر فرهاد مجیدى را هم اضافه كنید. شما دیدید وقتى این ۳ نفر به تركیب برگشتند به همه تیم ها ۳ تا ۳تا زدیم. مجیدى بسیار موثر بود اما حرف شما را قبول ندارم. در قدیم یك مو از سبیل گرو مى گذاشتند و حرف ها را نوعى قول حساب مى كردند. وقتى من با این شرط فرهاد مجیدى را به استقلال آوردم چطور مى توانستم به او اجازه ندهم كه نرود.
• انتقاد دوم مماشات شما با بازیكنى مثل جبارى است، چرا ابتدا گفتید كه با او برخورد مى كنید اما این كار را نكردید؟
- زمانى اقتدار مربوط به مدیر باشگاه است و زمانى هم به سرمربى برمى گردد. من پرویز مظلومى را صدا كردم و گفتم، شما مى خواهید كه جبارى را محروم كنیم یا نه، ایشان گفت: در ازبكستان تیموریان، عمران زاده و حمودى را در اختیار ندارم. اگر جبارى هم نباشد، همان جا حذف مى شویم. اینجا بحث یك تیم ایرانى مقابل یك تیم خارجى بود. وقتى سرمربى به بازیكن احتیاج دارد، من قبول مى كنم. وقتى در زمین بازى خطایى صورت مى گیرد، داور آوانتاژ و بعدا كارت زرد را نشان مى دهد. من هم همین كار را كردم. در آن لحظه آوانتاژ دادم اما الان برخورد مى كنم. متاسفانه ما را مظلوم جلوه دادند. من نامه را نوشتم و او را به كمیته انضباطى فدراسیون معرفى كردیم. چه كسى گفته كه جبارى را بخشیدم؟
• خیلى از كارشناسان معتقدند افت استقلال از زمانى شروع شد كه اختلافات بین شما و رسولى نژاد علنى شده بود. این اختلافات براى چه ایجاد شد؟
- من ضد كسى مصاحبه نمى كنم. یكسرى واقعیت ها را مى گویم و امیدوارم مردم قضاوت كنند. باشگاه استقلال چارچوب دارد و همه باید آن را رعایت كنند. من از شما سوال مى پرسم رییس هیأت مدیره باشگاه هاى ذوب آهن، سپاهان و تراكتورسازى چه كسانى هستند؟
• انصافا نمى دانم.
- من قسم مى خورم كه اگر شما از ۱۰۰ نفر این سوال را بپرسید ۹۰ نفر مى گویند نمى دانیم اما رییس هیأت مدیره استقلال را همه مى شناسند. این خودش نشاندهنده این است كه یك جاى كار اشكال دارد. زمانى ما جایگاه مدیرعاملى داریم اما مى خواهیم رییس هیأت مدیره باشیم اینگونه كه نمى شود. با كمال میل دست رسولى نژاد را مى بوسم تا ایشان مدیرعامل شود. من هم رییس هیأت مدیره مى شوم آن وقت ببینید چه اتفاقى مى افتد. رییس هیأت مدیره بزرگ و پدر خانواده است. من اعتقاد دارم رفتارهاى رییس هیأت مدیره این نیست. ایشان از جانب مدیرعامل برخورد مى كند. شما بگوئید كه هیأت مدیره چرا باید از سرمربى لیست بخواهد؟ من واقعا نمى فهمم. فردا من چگونه مى توانم از سرمربى كار بكشم. سرمربى به من مى گوید، من با تو كار ندارم. رییس هیأت مدیره از من لیست خواسته و من با او طرف مى شوم. پس اینجا ما مسئول روابط عمومى شدیم نه مدیرعامل. دوستان اساسنامه باشگاه را بخوانند. این اساسنامه مى گوید مدیرعامل باشگاه بالاترین مقام اجرایى است و تمام عزل و نصب ها با او است. نمى خواهم خیلى در این زمینه حرف بزنم. صحبت هاى خیلى عجیب و غریبى دارم كه این حرف ها بماند براى زمان خود.
• اما گفته اند كه شما ۳ میلیارد پول گرفته اید كه معلوم نیست كجا رفته است.
- این حرف خیلى زشتى است كه یك پدر فرزند خودش را دزد معرفى كند. من ۲۰ سال است كه در این فوتبال هستم و این مسائل برایم نخ نما شده است. به من مى گویند چرا چك شخصى داده اى؟ آن زمان كه باشگاه پول نداشت و تنها آمده بودم چك شخصى خرج كردم نه حالا كه هیأت مدیره دارد. آقایان گفته اند من ۳ میلیارد از سازمان لیگ گرفتم. از شما خواهش مى كنم با آقاى بهروان تماس بگیرید و سوال كنید كه من چقدر پول گرفتم. كل پول دریافتى من از سازمان لیگ ۶۶۱ میلیون تومان بوده است. حدود ۴۵۸ میلیون تومان نیز سازمان لیگ بابت اجاره ورزشگاه آزادى پرداخت كرده است. روى هم این موارد مى شود یك میلیارد، چگونه من ۳ میلیارد گرفتم؟
• شما استعفا مى دهید؟
- استعفا نمى دهم، من را بردارند. من با تمام اعضاى هیأت مدیره ارتباط خوبى دارم و از تك تك آنها تشكر مى كنم اما استعفا نمى دهم و آنها حق دارند هر تصمیمى بگیرند.
• پس چرا وسایل تان را جمع كرده اید و از باشگاه بردید؟
- من وسایلم را جمع نكردم. مداركم را همیشه شب ها به خانه مى برم و تا دیر هنگام آنها را مطالعه مى كنم تا به امور برسم. آقاى رسولى نژاد گفته اند من نزد بازیكنان رفتم و گفته ام ۴۰۰ میلیون پول به شما مى دهم. حالا باید بگویم كل بدهى من به بازیكنان امسال یك میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان است كه رسولى نژاد در حضور بازیكنان اعلام كرد پس فردا یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون به فتح الله زاده مى دهم تا پول شما را تسویه كند. ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از زمان مدیریت گذشته بدهكار هستیم. این را نمى گویم كه آقاى واعظ ناراحت شود، من هم امسال بدهى دارم. ضمنا ما ۱۵ میلیارد درآمد نداشتیم. واقعا اگر محبت و سعه صدر وزیر ورزش نبود من نمى توانستم ادامه بدهم.
• وزیر از شما نخواست استعفا بدهید؟
- آقاى عباسى چنین چیزى از من نخواست و اتفاقا خیلى به ما لطف كرد. اگر ایشان ۷ میلیارد به ما نمى داد نمى توانستیم ادامه بدهیم.
• اگر در استقلال باشید مى توانید این تیم را به مقام هاى بالاتر ببرید؟
- من تیم را به مقام هاى بالاتر برده ام. این مسائل بستگى به شرایط دارد. گفتم از ۱۵ میلیارد بدهى هفت و نیم میلیارد آن را خودم تامین مى كنم البته منظور از خودم، من و اعضاى هیأت مدیره هستیم. من آدم هایى مى آورم كه از آنها پول مى گیرم. با این بودجه باز هم قول یك قهرمانى و رده هاى بالاتر را مى دهم. قهرمانى در لیگ قهرمانان آسیا بالاى ۲۰ میلیارد سرمایه مى خواهد. ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون آقاى عباسى به ما پول تزریق كردند. ۴۷ میلیون از اسپانسر روى پیراهن، ۱۹۶ میلیون از تبلیغ پشت پیراهن، ۱۸۵ میلیون از انتقال محبوب مجاز، ۷۰ میلیون از كمپ ناصر حجازى به دست آوردیم، ۱۰۰ میلیون از مرغوبكار درآمد زایى كردیم و ۶۶۱ میلیون از سازمان لیگ، مقدارى هم كمك از دوستان به صورت بلاعوض گرفتم. مجموع درآمدهاى ما ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده پس از این ۱۵ میلیارد كه مى گویند از كجا آمده است؟ شما من را نمى خواهید بگویید تو را نمى خواهیم، چرا به من تهمت مى زنید امسال باشگاه استقلال موفق به كسب ایزو ۹۰۰۱ شده در حالى باشگاه سپاهان از لحاظ امكانات با ما قابل قیاس نیست اما آنها هم این ایزو را دارند.
• مجموعا استقلال چقدر بدهى دارد؟
- در كل بدهى هاى باشگاه استقلال ۱۱میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است كه ۳میلیارد به امسال و دوره من مربوط مى شود.
• شما دوست دارید با چه كسى كار كنید؟
- بستگى به شرایط دارد باید برنامه هاى یك مربى را ببینم.
• شما با ۲ بازیكن قرارداد بستید؟
- این كار را انجام دادم چون با وجود اینكه مى گویم در حال رفتنم اما كارم را تا لحظه آخر انجام مى دهم. حق این بازیكنان است كه اسمشان را نیاورم اما مى توانم بگویم یكى از آنها سرزن است و دیگرى هافبك. چون به آنها قول دادم اسم آنها را اعلام نمى كنم.
• نظرتان در خصوص صحبت هاى رسولى نژاد مبنى بر اینكه استقلال نیاز به موزه دارد چیست؟
- موزه را در همین كمپى كه ساخته ایم درست كرده ام اما در ۳۰سال گذشته كسى به این موضوع فكر نكرده بود. آرشیو جام هاى استقلال را جمع كرده ام و فقط جام قهرمانى آسیا كه مربوط به قبل از انقلاب است را در اختیار ندارم. امیدوارم هركس مى داند این جام كجاست به ما اطلاع دهد. خیلى زحمت كشیدم تا این جام ها را از این طرف و آن طرف بدست آورم.
• اگر جاى رسولى نژاد بودید فتح الله زاده را حفظ مى كردید؟
- اگر جاى رسولى نژاد بودم فتح الله زاده را روى چشمم مى گذاشتم. در مقایسه با سایر تیم ها و و پول هایى كه دیگر تیم ها خرج كردند فتح الله زاده را روى چشمم مى گذاشتم.
• اگر از استقلال بروید این تیم متضرر مى شود؟
- قرارداد ۱۵ بازیكن با استقلال تمام شده است. ۱۲میلیارد نیز بدهى وجود دارد و مدیرعامل بعدى كار بسیار مشكلى دارد. جمع كردن این تیم خیلى سخت است حتى براى من. گفتم من ذخیره طلایى استقلال هستم، روى نیمكت مى نشینم و وقتى عقب مى افتیم به زمین مى آیم و دو گل مى زنم.
• فرهاد مجیدى برمى گردد؟
- اگر مجیدى پیشنهاد خوبى نداشته باشد به ایران برمى گردد و براى ما بازى مى كند. او یك سال با ما قرارداد دارد. فرهاد مجیدى براى استقلال اسطوره است و من هیچ بازیكنى را مثل او ندیده ام. مى دانید كه ۸ میلیارد از طریق فرهاد مجیدى درآمدزایى كرده ام بعد به من مى گویند چرا اجازه دادى مجیدى برود. اگر باز هم باشم به او اجازه مى دهم چون خیلى بامرام است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
sachabiello.hatenablog.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:52 ق.ظ
Hurrah! In the end I got a webpage from where I know how to genuinely get useful information regarding my study and
knowledge.
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 04:44 ب.ظ
I believe this is one of the so much important info for
me. And i'm glad studying your article. However
wanna remark on few normal issues, The website style is great, the articles is in reality excellent :
D. Good activity, cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر