تبلیغات
سلحشوران آبی پوش - مظلومى:در حافظیه باید زیرتوپ بزنیم
ورزشی ، فرهنگی ، سیاسی

مظلومى:در حافظیه باید زیرتوپ بزنیم

تاریخ:چهارشنبه 24 اسفند 1390-07:52 ق.ظ

پرویز مظلومى سرمربى استقلال طى گفت وگویى به اظهار نظر در مورد آخرین وضعیت تیمش پرداخت. با ما همراه باشید:
• انتقادى كه این روزها به تیم شما وارد مى شود، خوب بازى نكردن استقلال است. موضوعى كه به نظر مى رسد در بازى با راه آهن هم تا حد زیادى دیده شد. خود شما دلیل این موضوع را چه مى دانید؟
- البته به نظر من استقلال در برابر راه آهن بد بازى نكرد اما متاسفانه بچه هاغافلگیرد شدند و در همان نیم ساعت اول، دو گل خوردند. من فكر مى كنم بخشى از این موضوع به خستگى آنها برمى گردد. موضوعى كه در مصاحبه هاى قبلى ام هم چند بار به آن اشاره كردم اما همكاران شما آن را «بهانه تراشى» قلمداد كردند وانتقادات  از من و تیمم را بیشتر كردند اما حقیقیت این است كه تعطیلى طولانى مدت و پس از آن انجام بازى هاى فشرده، واقعا به استقلال ضربه زده. آقایان بازى هاى لیگ را هر چهار روز یك بار برگزار كردند و باعث شدند ما چند مهره خیلى خوب مان را ازدست بدهیم. شما به من بگویید ما چند تا مجتبى جبارى و آندرانیك تیموریان در این مملكت داریم كه با برنامه ریزى مان كارى كنیم كه آنها را براى زمان زیادى نه در عرصه باشگاهى ببینیم و نه در تیم ملى؟ خسرو حیدرى، میلاد میداودى و فریدون زندى درمقاطع مختلف در تیم ما آسیب دیدند. كیانوش رحمتى هم كه تازه ترین مصدوم ماست و متاسفانه به فینال جام حذفى هم نمى رسد و مشخص نیست كى به تیم باز خواهد گشت. من دلیل این اتفاقات را برنامه ریزى بدى مى دانم كه هیچ جاى دنیا مشابه آن وجود ندارد.ما مجبوریم هر دو، سه روز یك بار بازى كنیم تا تیم ملى براى یك بازى تشریفاتى باقطر، سه هفته لیگ را تعطیل كند و بعد از آن باز هم شاهد برگزارى دوباره فشرده مسابقات باشیم.
• شاید این موضوعى كه شما مى گویید درست باشد اما به هر حال برنامه ریزى سازمان لیگ فقط براى استقلال فشرده نیست و اگر فشارى هست، براى همه تیم هاست.
- من این حرف را قبول ندارم. شما به جز استقلال، یك تیم دیگر را نام ببرید كه در سه جبهه جنگیده و تا اینجایى كه ما آمده ایم، پیش رفته باشد. در جام حذفى كه همه را بردیم و به فینل رسیده ایم. در لیگ هم كه همچنان یكى از مدعیان جدى قهرمانى هستیم. در لیگ قهرمانان آسیا هم به مرحله گروهى رسیدیم و علاوه بر انجام بازى دراین مرحله، دو بازى سخت پلى آف را هم   پشت سر گذاشتیم. پس مى بینید كه شرایط مابا تیم هایى مثل پرسپولیس و سپاهان متفاوت بوده. همانطور كه گفتم اگر شما یك تیم دیگر را هم نام بردید كه فشار و تعدد بازى هاى استقلال را پشت سر گذاشته بود، من حق را به شما مى دهم.
• فكر نمى كنید مهره هاى بیشتر و البته با كیفیت تر شمانسبت به تیم هاى دیگر در چنین شرایطى به كمك تان آمده باشد؟
- من فكر مى كنم یكى از ضرباتى كه ما مى خوریم، به دلیل همین دیدگاهى است كه وجود دارد اما باور كنید ما دیگر كهكشان مان را از دست داده ایم. وضعیت مان آن قدر بد است كه مهدى رحمتى دارد با درد و مصدومیت برایمان بازى مى كند. این مسائل خیلى من را اذیت مى كند.
• اما خیلى ها مى گویند رحمتى افت كرده.
- ببینید مهدى تمام زحمتش را براى موفقیت استقلال كشیده و هر كارى از دستش براى آمده، براى تیم انجام داده است. شما این را هم در نظر بگیرید كه او دو سال است راحت نكرده. از بازى هاى آسیایى گوانگ ژو بگیرید تا جام ملت هاى آسیا و بازى هاى سپاهان و استقلال در لیگ و آسیا همین طور پشت سر هم بازى كرده است. متاسفانه فاصله دروازه بان اول و دوم ما هم زیاد است و نمى توانیم ریسك كنیم و به رحمتى استراحت بدهیم.من با همین شرایط هم از مهدى راضى ام؛ هرچند منكر این نمى شوم كه اگر آماده تربود، قطعا  مى توانست در برخى از بازى ها، گل هایى كه خورد را دریافت نكند.
• شما در هفته هاى اخیر انتقادات زیادى هم از كارلوس كوئیروش انجام دادید. موضوعى كه باعث شد رسانه ها خیلى از شما انتقاد كنند.
- من حرف هایى زدم اما متاسفانه در بخشى از مصاحبه هایم، نقل قول هایى از من منتشرشد كه درست نبود. من علیه كوئیروش صحبتى نكردم. فقط گفتم ایشان یكى از بهترین مربیان دنیاست و در بزرگترین تیم هاى دنیا مربیگرى كرده. پس خیلى خوب مى داند كه براى انجام یك بازى ملى تشریفاتى، لیگ را سه هفته تعطیل نمى كنند. به نظر من آقاى كوئیروش باید با تعطیلى لیگ مخالفت مى كرد. اینكه بازیكنانى مثل جبارى و آندو آماده باشند، بخشى از منفعتش به تیم ملى هم مى رسد. حرف من این است كه ضرر این فشار و و آنتعطیلى طولانى، به كوئیروش وتیم ملى هم رسیده است. شما به من بگویید كه اگر آندو وجبارى با آمادگى كامل كنار تیم ملى باشند، بهتر نیست؟
• البته به جز این موضوع، پس از انجام قرعه كشى مرحله نهایى جام جهانى هم سرمربى تیم ملى را «خوش شانس» خطاب كردید و صعود تیم ملى به برزیل را تبریك گفتید!
- اجاره بدهید دقیق  توضیح بدهم. خیلى ها به من مى گویند تو خوش شانسى كه مثلا درجام حذفى تا فینال با هیچ تیم بزرگى بازى نكردى یا خیلى چیزهاى دیگر كه با استنادبه آنها، مرا خوش شانس خطاب مى كند. من هم خوش شانسى را از وجه مثبتش به آقاى كوئیروش نسبت دادم. خوش شانسى در فوتبال خیلى هم خوب است و آرزو مى كنم سرمربى تیم ملى كشورم همیشه خوش شانس باشد. منظورم این بود كه تیم ملى به هر حال با تیم هاى هم گروه شد كه راهش را براى رسیدن به جام جهانى هموار كرده اند. كسى نمى تواند منكر این بشود كه ما تا همین ماه قبل مى توانستیم به جاى همگروهى با كره جنوبى و ازبكستان،با استرالیا و ژاپن در یك گروه قرار بگیریم. همه مى دانند كه مى شد به جاى قطر واردن، با عراق هم گروه شویم. آیا این گروه ها برایمان سخت تر نبود؟ به این دلیل گفتم كوئیروش خوش شانس است كه در گروه آسانى نسبت به آنچه مى توانست بشود، قرارگرفت. همانطور كه گفتم خیلى ها مى گویند مظلومى خوش شانس است و من هیچ وقت بابت ا ین صحبت ها ناراحت نمى شوم. الان هم مى گویم كه ما با گروهى كه در آن قرار گرفته ایم، مى توانیم لااقل به عنوان تیم دوم، مستقیما به جام جهانى برویم.
• و سوال آخرمان درباره محل برگزارى جام حذفى است. تازه ترین تصمیم مسئولان فدراسیون این است كه بازى در همان ورزشگاه حافظیه برگزار شود. نظرشما درباره این تغییر مداوم محل برگزارى بازى فینال چیست؟
- ما تابع سازمان لیگ هستیم. البته خیلى خوب بود كه فینال امسال هم مثل فصول قبل رفت و برگشت برگزار مى شد تا هم شاهین و هم استقلال از میزبانى شان استفاده مى كردنداما حالا كه چنین تصمیمى گرفته شده، بهتر بود بازى در ورزشگاهى برگزار مى شد كه كیفیت فوتبال ایران را حفظ مى كرد. بالاخره این بازى كه در تمام دنیا پخش مى شود،ویترین فوتبال ماست و برگزارى آن در مشهد یا اصفهان منطقى تر بود كه متاسفانه با آن مخالفت شد. البته واقعا نمى دانم با این تغییر پشت سر هم محل بازى باید چه كار كرد اما امیدوارم هر جایى كه قرار شد بازى برگزار شود، دیگر تغیر نكند. نكته مهم دیگر اینكه بهتر بود بازى را جایى برگزار مى كردیم كه تیم ها مجبور نبودند «بكش زیرش» بازى كنند. البته اگر وضعیت حافظیه آن چیزى باشد كه من آخرین بار دیدم،متاسفانه باید بگویم كه هم ما و هم شاهین باید زیر توپ بزنیم!داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
plaza.rakuten.co.jp
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:54 ق.ظ
Amazing things here. I am very glad to see your post.
Thank you so much and I'm taking a look forward to touch you.
Will you please drop me a mail?
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 02:57 ب.ظ
Wonderful blog! Do you have any hints for aspiring
writers? I'm hoping to start my own site soon but
I'm a little lost on everything. Would you advise starting with a free platform like
Wordpress or go for a paid option? There are so many options
out there that I'm completely confused .. Any suggestions?

Bless you!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر