تبلیغات
سلحشوران آبی پوش - ادامه مصاحبه فتح الله زاده
ورزشی ، فرهنگی ، سیاسی

ادامه مصاحبه فتح الله زاده

تاریخ:سه شنبه 23 اسفند 1390-10:57 ق.ظ

هواداران ما این مسائل را می‌فهمند و اگر متوجه نمی‌شدند ما می‌باختیم. آنها درک کردند که عده‌ای ناجوانمردانه در حال به حاشیه بردن استقلال هستند. یک بار از هواداران خواهش کردم برای جام حذفی آنها را می‌خواهیم و آنها هم با حضورشان به ما جواب دادند. وقتی تلویزیون و سازمان لیگ می‌گوید 70 هزار تماشاگر در ورزشگاه بوده است، شک نکنید که 80 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند و از این به بعد هم می‌آیند. من اگر بخواهم مشکلات را بگویم خیلی زیاد است و از حوصله بحث خارج است.
مثلا می‌خواهیم صبح برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا به خارج برویم همان صبح می‌گویند سه بازیکن‌تان به دلیل مشکلات خروجی نمی‌توانند از کشور خارج شوند. شما حساب کنید چه اضطرابی پیدا می‌کنیم. یا از آن طرف بانک مرکزی می‌گوید خرید و فروش دلار جرم است! شما فکر کنید ما کاروان 40 نفره را می‌خواهیم به خارج اعزام کنیم. از کجا باید دلار بخرم و چطور؟ همه اینها مسئله است. برای یک سفر خارجی حداقل 50 هزار دلار پول می‌خواهیم و اگر این پول را تهیه نکنم چطور جواب بدهم. لحظه به لحظه زندگی ما در فوتبال اضطراب است. از صبح که بیدار می‌شویم با مشکلات روبه‌رو هستیم تا شب.
*‌به دلیل همین مشکلات است که احساس می‌شود برای فصل بعد فکرهایی در سر دارید و شاید نخواهید در استقلال بمانید؟
من واقعا خسته شده ام. فشار کار آنقدر زیاد است که توقعات با توجه به امکاناتی که ما داریم خیلی بالا است. این همه توقع را نمی‌شود جواب داد. در مورد پول گرفتن هم همین طور است. ما چرا هر روز باید برای گرفتن بودجه به وزارت ورزش مراجعه کنیم. یک بار با آقای وزیر جلسه می‌گذاریم و به او می‌گوییم مثلا ما n تومان می‌توانیم تهیه کنیم. شما چه مقدار می‌توانید؟ مثل همان جلسه‌ای که با آقای سعیدلو داشتیم و به او گفتیم استقلال می‌تواند 11 میلیارد درآمدزایی کند و قرار شد مابقی آن را سازمان تربیت بدنی تامین کند اما وقتی مسئولان ورزشی می‌گویند مثلا n تومان می‌توانند پرداخت کنند ما چرا هر روز باید دنبال این مبلغ بدویم.
روزی که به سفر خارجی می‌خواهم بروم از صبح باید در فدراسیون باشم تا بتوانم 300 میلیون از سازمان لیگ بگیرم تا به این سفر بروم. چرا باید یک مدیر باشگاهی این همه مشکلات داشته باشد؟ این چیزهایی است که هر کسی را خسته می‌کند و ما باید با همین امکانات مدیریت کنیم. مثلا ساعت 12 شب به قطر رفتم و 5 صبح رسیدم. دو ساعت استراحت کردم و سپس تا آخر شب به دنبال کارهای تیم بودم و در نهایت بار دیگر 12 شب به سمت تهران حرکت کردیم و ساعت 4 صبح به تهران رسیدیم.
در این چند روز 4 ساعت بیشتر نخوابیدم. تلویزیون گاهی نشان می‌دهد هواداران من را تشویق می‌کنند و من هم برای آنها دست تکان می‌دهم و هر کس نداند پیش خود فکر می‌کند یکی مثل من عجب کیفی می‌کند ولی این همه دردسر را پشت پرده کسی نمی‌بیند.
*‌با توجه به این سیستم که هر کسی را فرسوده می‌کند،‌ چرا عده‌ای سعی دارند در کار مدیریتی اختلال ایجاد کنند و باعث می‌شوند کام یک مدیر تلخ شود.
برای اینکه صداقت در کار نیست.
*‌اما این مسئله برای همه پیش می‌آید؟
خیر. مثلا یکی مثل آقای رویانیان در جایگاهی قرار گرفته که دسترسی به پول برایش زیاد است.
*‌چه فرقی بین شما و رویانیان است. او برند پرسپولیس را در اختیار دارد و شما برند استقلال؟
مسئله شخص نیست بلکه آن موقعیتی است که در آن قرار می‌گیریم. یعنی موقعیت شغلی که آقای رویانیان دارد این امکان را به او می‌دهد تا دسترسی بهتری به پول داشته باشد. این بد نیست اما برای ما این امکانات نیست. مثلا من مورد فرهاد مجیدی را مثال زدم فقط خواستم مثالی زده باشم. می‌گویم شما ژورنالیست هستید و باید حرف‌ها را انتقال دهید. اشکالی ندارد به شرطی که حرف‌های دو طرف را مطرح کنی. شما اگر دیدی حق با کیست، از حق دفاع کن. ما اینجا می‌دانیم حق با کیست اما به سمت کسی می‌رویم که ناحق می‌گوید و می‌خواهیم ناحق را حق جلوه دهیم. این مسائل درد دارد و ناراحتی به وجود می‌آورد و یک انسان را دلسرد می‌کند.
مثلا فرض کنید ما با آرش برهانی مشکل داریم. آیا نباید اول حرف باشگاه را بشنوید و سپس حرف او را و بعد که متوجه شدید حق با کیست، عدالت را رعایت کنید. نه اینکه به دلیل رفاقت با آرش برهانی باشگاه را تخریب کنید و با بالعکس. این چیز زیادی نیست که طلب می‌کنم.
می‌بینید تیمی که هفتم یا هشتم جدول است، از کارش حمایت می‌شود و حتی تبریک می‌گویند اما تیمی که در صدر جدول است نه تنها تبریک نمی‌گویند بلکه به دنبال بهانه برای به حاشیه بردن آن هستند. مثلا می‌گویند چرا گلی که یرکوویچ به الریان زد کم زور بود و چرا توپی که از خط رد شد به تور نرسید؟ آنها توقع دارند توپ که به سمت دروازه می‌رود تور را پاره کند! باور کنید این چیزهایی که می‌گویم هست. مثلا می‌گویند فلانی گل زد اما چه فایده، گل ساده‌ای بود. مهم گرفتن سه امتیاز است. از این جور مسائل زیاد داریم و من رویم نمی‌شود همه آنها را بگویم. همه اینها آدم را دلسرد و کم حوصله می‌کند.
*‌اگر بخواهید صادقانه جواب بدهید برای فصل بعد با پرویز مظلومی همکاری می‌کنید؟
مربی‌ای که خوب کار می‌کند را از دست نمی‌دهیم و مظلومی هم خوب کار می‌کند.
*‌مظلومی در مصاحبه‌ای گفته بود دوست دارد جام بگیرد و بماند. در صورتی که پیش از این گفته بود جام بگیرد و برود، چرا؟
این روحیه خوبی است. وقتی مربی جام می‌گیرد باید بماند.
*‌در مورد کمپ باشگاه استقلال صحبت کنید. چه اتفاقی افتاد که پس از این همه مدت ساخت کمپ آغاز شد.
من زمینی را 10 سال پیش گرفته بودم و احساس ترس کردم چرا که این زمین رها و حاشیه‌ سازی‌های زیادی هم شده بود و می‌گفتند این زمین معارض دارد. این زمین 40 هزار هکتار بود و می‌گفتند هر مقدار که معارض دارد را از دست بدهیم و مابقی‌ را برای باشگاه استقلال کمپ بسازیم.
به همین دلیل با وجود مشکلاتی که داشتم، تمام وقت خود را گذاشتم تا این زمین ساخته شود. برایم حرف و حدیث‌هایی هم آوردند و گفتند فتح‌اله‌زاده از این زمین سود کرده است. در صورتی که  این زمین صددرصد برای باشگاه استقلال است و من یک درصد هم سهام ندارم.

اکنون در حال ساختن سکو برای هواداران هستیم. همچنین یک ساختمان بزرگ اداری که موزه باشگاه استقلال هم در آن قرار دارد، ساخته می‌شود. قرار است پس از ساخته شدن این ساختمان محل باشگاه استقلال به این مکان انتقال پیدا کند و محل فعلی باشگاه برای انجام امور اداری نگه داشته شود.
در فاز دوم این کمپ می‌خواهیم یک هتل 5 ستاره، دو پاساژ بزرگ، یک سالن برای برپایی مراسم و یک رستوران با پارکینگ افتتاح کنیم. از خرداد سال 91 کلید ساختن فاز دوم زده می‌شود.
*‌اگر شما در استقلال نمانید برنامه‌ها طوری است که نفر بعدی به ساخت فاز دوم کمپ استقلال ادامه دهد؟
این مسائل سلیقه‌ای است. من مجبور شدم با وجود همه مشکلاتی که با بی‌پولی داشتیم، این کمپ را بسازم. امسال 3 میلیارد تومان بابت ساختن کمپ استقلال هزینه کردیم اما این 3 میلیارد را از بودجه باشگاه تامین نکردم بلکه از طریق دوستان و آشنایان به خصوص شهردار محترم منطقه 5 اعتبارات این کمپ را تامین کردم. دکتر طلوعی خیلی به ما کمک کرد. ما این کمک‌ها را بلاعوض گرفتیم. بخش جزئی از ساخت این کمپ را از بودجه باشگاه برداشتم که آن هم مربوط به زمانی بود که قرار بود آقای سعیدلو 500 میلیون تومان به استقلال بدهد که همه این مبلغ داده نشد‌ و ما 300 میلیون آن را هزینه کمپ کردیم.
برای فاز دوم باید سرمایه‌گذار بگذاریم تا بتوانیم همه این تشکیلات را بسازیم. این زمین اکنون 70 میلیارد تومان قیمت دارد که با ساختن کمپ مبلغ آن به 80 میلیارد تومان رسیده است.
اگر ما هیچ کاری هم نکرده باشیم با همین ساختن کمپ 80 میلیارد به اندوخته‌های استقلال اضافه کرده‌ایم. من 5-6 جام قهرمانی با استقلال آورده‌ام اما اینقدر که ساخت این کمپ مرا خوشحال کرد آن جام‌های قهرمانی خوشحالم نکرده است. همین که این کمپ را برای هواداران آماده می‌کنم، انگار که 10جام به این هواداران داده‌ام.
*‌فکر می‌کنید استقلال چه زمانی بتواند قهرمان آسیا شود؟
اگر من بمانم و بتوانم خودم را متقاعد و این سختی‌ها را مرور کنم و ببینم مرد ماندن هستم، سال آینده می‌توانیم قهرمان آسیا شویم.
*‌فکر می‌کنید استقلال چه چیزی برای قهرمانی آسیا کم داشته باشد؟
این تیم نیروی یدکی کم دارد. یعنی اگر اکنون تیموریان و جباری برسند خوب است. در همین حد نیروی کمکی می‌خواهیم تا در آسیا قدرت داشته باشیم.
شما برنامه‌های استقلال را مرور کنید. بعد از بازی با الریان قطر با راه‌آهن بازی کردیم و سپس در لیگ قهرمانان آسیا روز اول فروردین با نسف قاشی ازبکستان بازی داریم. پنجم و نهم فروردین هم در لیگ برتر با ذوب‌آهن و ملوان مسابقه داریم. استقلال نه نیم فصل داشت و نه عید داریم. اکنون همه مربیان لیگ بدون استثنا گله دارند که چرا بازی‌ها فشرده است. شما حساب کنید استقلال با همه این فشردگی لیگ باید در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کند. واقعا بچه‌های ما خالی کردند. استراحت کافی نداشته‌اند. ما در هیچ شرایطی نتوانستیم اردو بزنیم.
*‌در انتخابات فدراسیون فوتبال رأی نیاوردید و این عجیب بود. می‌گویند برای رأی آوردن نیاز به لابی کردن است. چرا شما این لابی را نکردید؟
من لابی نکردم و از 75 نفری که عضو مجمع فدراسیون هستند به یک نفرشان هم زنگ نزدم. فقط با یکی از مسئولان جزیره کیش تماس گرفتم و از او به دلیل پر کردن یکی از فرم‌هایی که باید به امضا می‌رسید، تشکر کردم. به این دلیل تماس نگرفتم که در نیمه‌های راه احساس کردم که یک سری کارهای زشت در حال انجام شدن است! مثلا بعضی‌ها گفته بودند Xو Y بیایند ما به آنها رأی می‌دهیم. من از این کار بدم آمد. به همین دلیل لابی نکردم ضمن اینکه یکی دو تا از دوستان پهلوانی یادشان رفت. یعنی تا آنجا که می‌توانستند از من استفاده‌هایشان را کردند و آنجا که باید این استفاده‌ها را پس می‌دادند رویشان را طرف دیگری گرفتند!
وقتی این رفتار را دیدم احساس کردم این پست‌ها خیلی بی‌ارزش است و اینکه بخواهیم خودمان را کوچک کنیم تا داخل گروهی شویم و سهم خواهی کنیم. از این 29 نفری که مردانه به من رأی دادند تشکر می‌کنم و  از آنهایی که رأی ندادند هم تشکر می‌کنم و به دوستان جدیدی که در هیئت رئیسه فدراسیون راه پیدا کردند تبریک می‌گویم و امیدوارم کار بزرگی که به آنها محول شده، به درستی انجام دهند. این را بگویم همین که مجمع استقلال خود را حفظ کرد جای تبریک دارد. اینکه مجمع تا چه اندازه تخصصی رأی داد باید بگذاریم به عهده تاریخ تا قضاوت کند که مجمع فدراسیون چه میزان در تصمیمی که گرفته، درست عمل کرده است.
*‌به نظر شما ایرادی که سازمان بازرسی کل کشور به بازنشستگی علی کفاشیان گرفته،‌ درست است؟
به نظر من این نمی‌تواند به نفع فوتبال ما باشد. باید پیش از اینکه کار به چنین جایی کشیده شود، مذاکرات خود را انجام می‌دادیم و توضیح و توجیه طرفین را مطرح و زودتر از این باید چاره‌سازی می‌کردیم. این مسئله زنگ خطری است و این روند را به سود فوتبال نمی‌بینم. حالا حق هر طرف که باشد این روند درست نیست. ما باید از قبل این را می‌دانستیم. اگر سازمان بازرسی کل کشور می‌گوید بازنشسته‌ها نباید بیایند، یعنی این آمدن خلاف است اما اگر قبلا بازنشسته‌ها آمده‌اند و کسی چیزی نگفته، ‌پس باید پیش از این اعلام می‌شد. البته من دنبال مقصر نمی‌گردم. اگر قبل از انتخابات این مسائل را به گوش همه می‌رساندند دیگر این کشمکش‌ها به وجود نمی‌آمد. من این گونه مسائل را نمی‌پسندم. ما یک کشور با تمدن و با کلاس هستیم و نباید بگذاریم کارها به اینجا کشیده شود.

*‌عزیز محمدی هم که گفته می‌شود دوست صمیمی شماست از فدراسیون فوتبال رفت...

اتفاقا جالب است خاطره‌ای بگویم. یکی از دوستان به من گفت عزیز محمدی رفیق توست و تو هم یکی از فرم‌های ارائه به کمیته رسیدگی به کاندیداهای فدراسیون فوتبال  برای تأیید صلاحیت او را پر کرده‌ای و به خاطر این کار شاید 18 رأی تو در مجمع از بین برود. من به او گفتم افتخار می‌کنم عزیز محمدی رفیق من است؛ انسانی که سال‌های جوانی‌اش را برای دفاع از ناموس ما در جبهه حق علیه باطل آن هم در جبهه کردستان گذرانده و اکنون در بدنش 6 کیلو آهن است.
اگر قرار است به خاطر اینکه من می‌خواهم به او رأی بدهم، رای‌هایم باطل شود، هیچ اشکالی ندارد و می‌پذیرم و آنها هم نامردی نکردند و مردانه رای‌های ما را گرفتند و همان شب 18 رأی از من گرفته شد! نوش جانشان اما همان 29 رایی که آوردم و به دوستی خود با عزیز محمدی پشت پا نزدم، افتخار می‌‌کنم و این برایم از 18 رأی با ارزش‌تر بود.
*‌جدایی عزیز محمدی به نفع فوتبال است یا خیر؟
به نفع فوتبال نیست. اختلاف سلیقه در کار هست اما اگر از هر آدم منصفی بپرسی می‌گوید سازمان لیگ یکی از نقاط قوت فدراسیون است. ما می‌آییم نقاط قوتش را عوض می‌کنیم و این مسئله‌ای است که در آینده تبعاتش را می‌بینیم. همین کارها را می‌کنیم که یکباره می‌بینیم کشورهای خلیج فارس چه پیشرفت‌هایی کردند و ما چه پسرفت‌هایی. دنیا به دنبال افراد با تجربه و کار کرده می‌گردد و به زور هم که شده افراد کارنامه‌دار را سرکار می‌آورد ولی ما هیچ کاری به این مسائل نداریم و یک شبه همه چیز تغییر می‌کند و می‌گوییم رفیق‌مان در رأس کار قرار گیرد. اینها آسیب‌های فوتبال ماست.
*‌رویانیان گفته برای فصل بعد می‌خواهد تیم فوق کهکشانی ببندد. شما چه می کنید؟
آقای رویانیان حتما این کار را می‌کند چون دنبال بازیکن است اما من که با یک مدیر دست و پنجه نرم نکردم. آن موقع‌ها که سن و سالم کم بود غول بزرگی به نام عابدینی در پرسپولیس بود و من او را شکست دادم. به جای پول مهره مار دارم. نگران نباشید!
*‌به نظر می‌رسد اطرافیان شما در جذب بازیکن خیلی کمک حالتان هستند و پرسپولیس چنین مهره‌هایی ندارد.
بله درست است ما یک تیم هستیم که کار می‌کنیم که خروجی‌اش من هستم. مثلا برای گرفتن سید مهدی رحمتی،‌ علی امیری خیلی تلاش کرد یا نظری جویباری در جذب نفرات دیگر. نه تنها این دو نفر بلکه من از همه اعضای باشگاه کمک می‌گیرم. از امیدوار رضایی هم کمک گرفتم. من آدمی هستم که از دیگران کمک می‌گیرم و فکر نمی‌کنم کمک گرفتن من را کوچک می‌کند. از همه امکاناتم استفاده می‌کنم و این تیمی کار کردن است که به ما کمک می‌کند که تیم خوبی ببندیم.
*‌تا به حالا شده بازیکنی را از دست داده باشید و پشیمان شده باشید؟
تاکنون هیچ بازیکنی را از دست نداده‌ام. فقط از رفتن فرهاد مجیدی ناراحت شدم ولی پشیمان نشدم. چون او خیلی می‌توانست به ما کمک کند.
*‌با چه بازیکنانی توافق کرده بودید اما در نهایت به تیم دیگری رفتند؟
تقریبا همه بازیکنانی که می‌خواستیم را گرفتیم و بازیکنی نبود که از دست بدهیم. به غیر از سید جلال حسینی که او هم گفته بود اگر بخواهد از سپاهان جدا شود به استقلال می‌آید اما او در سپاهان ماند. من به آقای رویانیان پیشنهاد می‌دهم تا سرم شلوغ است، دست به کار شود و بازیکنانش را بگیرد چرا که اگر سرم خلوت شود هیچ بازیکنی را در  بازار نقل و انتقالات نمی‌گذارم!
*‌قبول دارید جذب جاسم کرار یکی از خریدهای ناکام شما بود.
چنین مسائلی پیش می‌آید. اینکه تیمی بازیکنی را بگیرد و آن بازیکن نتواند بماند. باید از کادر فنی بپرسید. من به عنوان مدیر مجبور هستم بهترین بازیکن را بگیرم و این کار را کردم. به نظرم کرار بازیکن بزرگی بود و او را گرفتم و خیلی‌ها دوست داشتند او را داشته باشند و او را بگیرند. مثلا در همین وسط فصل تا گفتیم کرار را نمی‌خواهیم از جاهای مختلف از جمله امیر قلعه‌نویی در تبریز، شیراز و شهرهای دیگر خواهان او شدند.
می‌خواهم این را بگویم، شما یک ماهی قزل آلای خوب را می‌گیری و این کدبانوست که باید بداند چطور آن را بپزد. یکی این ماهی را طوری می‌پزد که وقتی می‌خوری کلی تعریف و تمجید می‌کنی و متوجه نمی‌شوی که استخوان دارد اما شاید یکی طوری بپزد که خوشتان نیاید.
*‌به نظر می‌رسد اتفاقی که بین کرا و جباری افتاد در جدایی او بی‌تأثیر نبود.
به هر حال این اتفاق در جدایی کرار بی‌تأثیر نبود اما در نهایت نبود کرار به سود خودش هم بود چون ممکن بود در آینده تیم دچار چالش شود.
*‌می‌خواهیم فضای مصاحبه را تغییر دهیم. دوست داریم بگویید با توجه به همه مشکلاتی که در باشگاه استقلال دارید، چطور به زندگی شخصی‌تان می‌رسید؟ آیا همسر شما از این شرایط خسته نیست؟
با توجه به اینکه من تا به حال به دشمنم هم ظلم نکرده‌ام، خیالم راحت است چون با توجه به امکانات وسیعی که دارم این فرصت را دارم که اگر کسی به من دشمنی کرد، جوابش را بدهم اما این کار را نکردم. تنها می‌ماند همسرم که همه ظلم‌ها را به او کردم! به جای اینکه به او کمک کنم مدام درگیر کارهایم هستم. دو فرزندم را همسرم بزرگ کرده و هر دو اکنون دانشگاه هستند. اگر آن دنیا خدا بخواهد گوش من را بگیرد فقط به خاطر همسرم است. اگر آن دنیا من را نبخشد، روزگارم سیاه است. همسرم کار من را خیلی تحمل کرده است. خیلی مواقع به دلیل فشار کار یا شکست‌های تیم با حالت عبوس و ناراحت به منزل رفتم اما او تحمل کرده است. هر کسی نمی‌توانست این شرایط را تحمل کند.
*‌تا به حال به لحاظ فوتبالی چیزی به شما گفته که در ذهن‌تان بماند؟ مثلا بعد از بازی دربی که باختید...
او فقط به من می‌گوید فوتبال است و باید به خدا توکل کرد و مواقع برد هم تبریک می‌گوید. یادم هست در یکی از این دربی‌هایی که برده بودیم به من گفت حداقل این بار ما را شام بیرون ببر ولی هنوز هم نرسیدم که این کار را انجام دهم. *‌در اتاق کار شما عکسی هست که شما را مقابل استاد شهریار نشان می‌دهد. فتح‌اله‌زاده داخل عکس با فتح‌اله‌زاده‌ای که اکنون مقابل ما قرار گرفته چه تفاوت‌هایی دارد؟
آن موقع خیلی صادق‌تر و باصفاتر بودم. بی‌شیله و پیله‌تر از اکنون بودم. روزگار ما را طور دیگری کرده است.
*‌دوست داشتید به سال‌های قبل بازمی‌گشتید؟
بسیار زیاد... مطمئن باشید از فوتبال خارج شوم دوباره به همان سال‌ها بازمی‌گردم. من خودم را آدم موفقی می‌دانم اما دیگر بس است. فقط یک مسئله در دلم مانده و آن هم قهرمانی با استقلال در آسیاست. این را کم دارم. وگرنه اینقدر که اذیت شدم دوست دارم از این هم بگذرم و کسی دیگر این کار را بکند.
*‌دوست دارید پسرتان جا پای شما بگذارد؟
نه، کار خیلی سختی است. هیجان و اضطراب این کار زندگی آدم را طرد می‌کند و هیچ وقت آرامش نداری. آرزویم این است که یک روز فوتبال ببینم که در آن اضطراب و استرس نداشته باشم. مثل یک تماشاگر معمولی.
*‌می‌گویند در زمان قدیم پرسپولیسی بودید؟
خیر... زمانی که نوجوان بودم در پرسپولیس نوک حمله بازی می‌کردم که فکر می‌کنم دو سه سال بود ولی بعد به تیم تاج سابق رفتم. سپس جنگ شد به جبهه رفتم و فوتبال را کنار گذاشتم.
*‌شما با مدیران پرسپولیس زیاد کار کرده‌اید، با کدام مدیر عامل پرسپولیس راحت بودید؟
بدون شک امیر عابدینی. من از عهده زبان تند و تیز عابدینی برمی‌آمدم . در حرف زدن از او سر بودم اما در مدیریت او از من محکم‌تر بود. او در سر زدن از من محکم‌تر بود و من در شوت زدن، آن موقع بهترین دوره فوتبال ما بود. ما کری‌هایی می‌خواندیم که خط قرمز را رد نمی‌کردیم و هواداران دو تیم آن کری‌ها را دوست داشتند و از هم بیرون زمین حمایت می‌کردیم.
با سایر دوستان و مدیران پرسپولیس رفاقت داریم و با آنها هم خوب بودم. مثلا غمخوار مواقعی به دفتر من می‌آید و یا با کاشانی هم رفاقت داشتم با همین آقای رویانیان سال‌هاست رفاقت دارم و از نظر احساسی هم خیلی به هم نزدیک هستیم. البته رویانیان تا بخواهد با فضا آشنا شود زمان می‌برد.
بعد از اینکه مصاحبه‌ای در مورد دوپینگ بازیکنان استقلال کرده بود در یک مراسمی یک دوربین تلویزیونی در این خصوص از من سؤالاتی پرسید و من هم جواب دادم. اتفاقا عصر همان روز من و رویانیان در جلسه‌ای به دعوت وزیر ورزش رفته بودیم و رویانیان کنار من نشست و گفت من مصاحبه‌ای انجام دادم و شوخی‌هایی کردم اگر بیرون از اینجا شنیدی ناراحت نشو. من هم به او جواب دادم من هم قبل از تو شوخی‌هایی با تو کردم که اگر شنیدی تو هم ناراحت نشو! او نمی‌دانست که من جواب مصاحبه‌اش را داده‌ام!

*‌شیرین‌ترین گلی که تا به حال استقلال زده و شما را خوشحال کرده، کدام است؟
گلی که نیکبخت واحدی به الاتحاد عربستان زد. این گل دقیقه 93 زده شد.
*‌از بین دربی‌هایی که تاکنون برده‌اید، کدام را بیشتر از همه دوست دارید؟
دربی که سه بر صفر بردیم را از همه بیشتر دوست دارم.
این دربی آخر که سه بر دو باختید، چقدر ناراحت‌تان کرد؟
باور کنید ناراحت نشدم!
*‌در جریان هستید که بعد از این دربی که چه موج اس ام اسی راه افتاد. مثلا اس ام اسی آمده بود که یک سین به سفره هفت سین نوروز  اضافه شده که آن سه گل ایمون زاید است!
جدی؟! به خاطر همین است که مدیران فجر سپاسی‌ها به کفاشیان نامه زده‌اند از این به بعد برای بازی با پرسپولیس به تهران نمی‌آیند و از همان شیراز شوت می‌زنند!
*‌اما پرسپولیسی‌ها می‌گویند خوردن شوت از راه دور برای تیمی که گلر یک میلیاردی ندارد، اشکالی ندارد؟!
اما در عوض آنها نمی‌گویند مربی 3 میلیاردی دارند؟! اما خارج از شوخی من باز هم می‌گویم باخت آخر ما در دربی تلخ نبود بلکه یک درس بود. درس این است که دچار غرور نشویم. بچه‌ها ما از دقیقه 80 به بعد فکر کردند برده‌اند و در حال تحقیر حریف بودند. مثلا شریفات داشت روپایی می‌زد. خدا هم اینها را دید. نمی‌خواهم بگویم از این شکست ناراحت نشدم، ولی بیشتر دوست داشتم مساوی شویم چون اگر پرسپولیس این بار هم می‌باخت هواداران خود را از دست می‌داد و این خیلی بد می شد. انگیزه‌ها از بین می‌رفت.
*‌با توجه به اینکه در لیگ سپاهان در صدر جدول قرار گرفته، چه شرایطی برای استقلال پیش‌بینی می‌کنید؟
فکر می‌کنم قهرمانی به روز آخر کشیده شود. تراکتورسازی هم رقیب است اما رقیب اصلی ما سپاهان است. این را بگویم تراکتورسازی مثل سپاهان این همه بازیکن ندارد و به خاطر مربی خوبی که دارد تاکنون بالا آمده است.
*‌اگر بخواهید ادامه دهید فکر می‌کنید این چند درصد تیم حفظ شود تا در لیگ قهرمانان آسیا بتواند مدعی قهرمانی باشد؟
سعی می‌کنیم همه بازیکنان خود را حفظ کنیم. من به هیئت مدیره گفته‌ام اگر می‌خواهید برای فصل بعد تیم خوبی ببندید، باید 50 درصد هزینه‌های تیم تامین شود. اینکه چقدر تامین شود مهم است اگر بودجه ما تامین نشود به مشکل می‌خوریم.حفظ برخی بازیکنان خیلی سخت است باید با حساب و کتاب جلو برویم. من طرحم را یک ماه و نیم پیش به هیئت مدیره دادم.
*‌این تصور وجود دارد که با هیئت مدیره ناهماهنگی‌هایی دارید؟
خیر این طور نیست اما طبیعی است وقتی اعضا جدید می‌شوند تا بخواهند با مدیر عامل هماهنگ شوند زمان می‌برد. تاکنون هم خوب پیش رفته‌ایم. تا یک ماه دیگر همه با هم هماهنگ‌تر می‌شویم. مثلا کمیته اقتصادی ما طرح‌هایی دارد که منتظر هستیم این طرح‌ها به بار بنشیند. اگر این اتفاق نیفتد مجبوریم حساب‌های آقای فرزامی را مسدود کنیم. (با خنده)
*‌آکادمی استقلال به کجا رسید؟
آقای حاجیلو مشغول به کار شده است.
*‌مواظب هستید که اتفاقات سری گذشته رخ ندهد؟
شما دیدید که سری گذشته تمام اتهاماتی که وارد شد در دادگاه‌های عمومی ثابت نشد. ممکن است خود ما از افرادی که استطاعتش را دارند کمک بگیریم مثلا مگر آقای انصاری به ما کمک نمی‌کند. در بحث آکادمی استقلال هم موردی پیش نیامد که پولی گرفته شده باشد و به باشگاه نرسیده باشد. حتی آنهایی که شاکی بودند، در دادگاه‌های بیرون نتوانستند چیزی ثابت کنند. بپذیرید که در این مسئله خیلی غلو شد.
*‌اگر صحبتی ندارید و حرفی باقی نمانده از شما می‌خواهیم یک جمله عیدانه بگویید؟
سال نو را به همه هموطنان عزیز تبریک می گویم و امیدوارم سال خوبی داشته باشند.
*‌به بازیکنان استقلال هم عیدی می دهید؟
(با خنده) بازیکنان استقلال اصلا می گذارند پولی در جیب ما باقی بماند؟ من منتظر هستم که آنها به من عیدی بدهند. 
گفتگواز میثم رحمانی ومهستا اخباریداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
donde consigo viagra
سه شنبه 21 خرداد 1398 03:41 ب.ظ

I used to be suggested this web site via my cousin. I am not positive whether or not this submit is written by means of him as no one else recognize such specific about my difficulty. You are incredible! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر